Planner golfisty muzealnika

Nowy rok rozpoczęliśmy z kalendarzem w ręku, planując tegoroczne wydarzenia i realizację zadań, których listę od dawna wyznacza misja naszego Muzeum. Co znajdzie się w tegorocznym kalendarium? Turnieje golfowe, zwłaszcza w wersji hickory, dalsza współpraca z instytucjami muzealnymi i kulturalnymi oraz archiwaliami, rozbudowywanie naszych zbiorów i ich opracowywanie, nowe wystawy i prelekcje.

Konkretnych pomysłów jest sporo, ale zanim każdy z nich ujrzy światło dzienne, przed nami mnóstwo pracy: rozmów, przygotowań, papierków, wizji lokalnych – i dziś wszystkie upycham do obszernego kalendarza, wielkimi literami zapisując te najważniejsze daty konkretnych już wydarzeń, np.: 12 maja 2023 – Międzynarodowa Noc Muzeów czy 25 listopada 2023 – Gala z okazji 30-lecia Polskiego Związku Golfa.

Zapowiada się dobry rok, tym bardziej cieszę się z pięknej jego oprawy w postaci barwnego Plannera, wydanego przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Bluszcz. Jako Muzeum, jesteśmy w gronie Partnerów tego projektu. Wspieranie wydawnictw kalendarzy, w naszej muzealnej działalności, staje się już tradycją. Dwa lata temu towarzyszyliśmy wydaniu Charytatywnego Kalendarza Gwiazd. Tym razem Autorki z "Bluszcza" przenoszą nas do historii, i to historii różnych dyscyplin sportowych, w gronie których znalazło się także miejsce dla golfa.  


Piękne członkinie GRH Bluszcz na kartach poszczególnych miesięcy prezentują sporty naszych babć, więc jest: gimnastyka i tenis, automobilizm oraz narty, wędrówki górskie i.. myślistwo. „Dziewczyną” września został golf. Wszystkie zdjęcia to artystyczne perełki, wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły: w strojach, makijażach i fryzurach rodem z epoki, dobranej scenografii i rekwizytach, wyselekcjonowanych plenerach. Kalendarz zasługuje na uznanie pasjonatów historii. Nam posłuży nie tylko w 2023 roku.


Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyłożyć naszą cegiełkę do powstania tego dzieła. Z grupą Bluszcz, na planie zdjęciowym spotkaliśmy się jesienią ubiegłego roku, Muzeum posłużyło jako plener dla 3 ujęć zarezerwowanych dla konkretnych miesięcy. O wrześniu już napisałam. Ktoś zgadnie, które jeszcze zdjęcia wykonane zostały w Muzeum Historii Golfa w Polsce?

Dziękujemy Grupie Rekonstrukcji Historycznej Bluszcz za wybranie naszego miejsca oraz skorzystanie z naszych rad i pomocy, zwłaszcza podziękowania dla Katarzyny Szczepaniak, za koordynację prac. Gratulacje dla zdolnej fotografki: Aleksandra Siwa S., która dokończyła dzieło, wyczarowując na zdjęciach klimat sprzed 100 lat. Polecamy GRH Bluszcz – to niepowtarzalna ozdoba każdego historycznego wydarzenia.

http://www.grhbluszcz.pl/

A my polecamy nasze wnętrza na kolejne sesje zdjęciowe, zarówno prywatne, jak i te, które mają konkretną misję i szczytny cel. Do zobaczenia w 2023 r. Niech się wszystkim dobrze darzy. 


Ps. Do naszych muzealnych zbiorów trafił również w prezencie nowy kalendarz, tym razem w 100% golfowy, z pięknymi pejzażami znanych szkockich pól. Alan, dziękujemy. 



Komentarze